سایت دانلود فیلم و سریال

گلچینی از بهترینهای سینمای جهان

سایت دانلود فیلم و سریال

گلچینی از بهترینهای سینمای جهان

سایت دانلود فیلم و سریال
طبقه بندی موضوعی

مراسم اعطای جوایز سالانه آمریکا که توسط آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک به بهترین آثار صنعت سینما جهان اهدا می‌شود. این مراسم یکی از شاخص‌ترین مراسم‌های اهدای جوایز در جهان است و هر ساله در بیش از ۱۰۰ کشور جهان به‌صورت زنده پخش می‌شود. جایزه اسکار یکی از نه جایزه از جوایز آکادمی است. جوایز آکادمی در بخش رسانه به عنوان قدیمی‌ترین مراسم اهدای جوایز به شمار رفته و جوایزی نظیر جایزه گرمی (برای موسیقی)، جایزه امی (برای تلویزیون) و جایزه تونی (برای تئاتر) پس از آن شکل گرفتند. آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک توسط لویی بی میر مدیر استودیو مترو گلدوین مایر ایجاد شد.

فهرست برندگان نهایی هشتاد ونهمین دوره این جوایز سینمایی به شرح زیر می باشد:

 

** بهترین فیلم

نامزدها: «Call Me by Your Name»، «Darkest Hour»، «Dunkirk»، «Get Out»، «Lady Bird»، «Phantom Thread»، «The Post»، « The Shape of Water»، «Three Billboards Outside Ebbing, Missouri»

برنده: «The Shape of Water»

 

** بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: «DeKalb Elementary»، «The Eleven O’Clock»، «My Nephew Emmett»، «The Silent Child»، «Watu Wote/All of Us»

برنده: «The Silent Child»

 

** بهترین کارگردانی

نامزدها: «پل توماس اندرسن» (Phantom Thread)، «گیرمو دل تورو» (The Shape of Water)، «گرتا گرویگ» (Lady Bird)، «کریستوفر نولان» ( Dunkirk)، «جردن پیل» (Get Out)

برنده: «گیرمو دل تورو» (The Shape of Water)

 

** بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: «تیموتی شلمی برای» (Call Me By Your Name)، «دنیل دی لوییس» (Phantom Thread)، «دنیل کالویا» (Get Out)، «گری اولدمن» (Darkest Hour)، «دنزل واشنگتن» (Roman J. Israel, Esq)

برنده: «گری اولدمن» (Darkest Hour)

 

** بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: «سالی هاوکینز» (The Shape of Water)، «فرانسیس مک دورماند» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)، «مارگو رابی» (I, Tonya)، «سیرشا رونان» (Lady Bird)، «مریل استریپ» (The Post)

برنده: «فرانسیس مک‌دورمند» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

 

** بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: «ویلیام دفو» (The Florida Project)، «وودی هارلسون» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)، «ریچارد جنکینز» (The Shape of Water)، «کریستوفر پلامر» (All the Money in the World)، «سم راک‌ول» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

برنده: «سم راک‌ول» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

 

** بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: «مری جی بیلگ» (Mudbound)، «آلیسون جنی» (I, Tonya)، «نلزلی مانویل» (Phantom Thread)، «لوری متکالف» (Lady Bird)، «اوکتاویا اسپنسر» (The Shape of Water)

برنده: «آلیسون جنی» (I, Tonya)

** بهترین فیلم غیر انگلیسی

نامزدها: «A Fantastic Woman» (شیلی)، «The Insult» (روسیه)، «On Body and Soul» (مجارستان)، «The Square» (سوئد)

برنده: «A Fantastic Woman» (شیلی)

 

** بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: «Call Me By Your Name»، «The Disaster Artist»، «Logan»، «Molly’s Game»، «Mudbound»

برنده: «Call Me By Your Name»

 

** بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: «The Big Sick»، «Get Out»، «Lady Bird»، «The Shape of Water»، «Three Billboards Outside Ebbing, Missouri»

برنده: «Get Out»

 

** بهترین مستند بلند

نامزدها: «Abacus: Small Enough to Jail»، «Faces Places»، «Icarus»، «Last Men in Aleppo»، «Strong Island»

برنده: «Icarus»

 

** بهترین مستند کوتاه

نامزدها: «Edith+Eddie»، «Heaven Is a Traffic Jam on the 405»، «Heroin e»، «Knife Skills»، «Traffic Stop»

برنده: « Heaven Is a Traffic Jam on the 405 »

 

**بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: «The Boss Baby»، «The Breadwinner»، «Ferdinand»، «Loving Vincent»، «CoCo»

برنده: «CoCo»

 

** بهترین فیلم کوتاه انیمیشن

نامزدها: «Dear Basketball»، «Garden Party»، «Lou»، «Negative Space»، «Revolting Rhymes»

برنده: «Dear Basketball»

 

** بهترین تدوین صدا

نامزدها: «Baby Driver»، «Blade Runner 2049»، «Dunkirk»، «The Shape of Water»، «Star Wars: The Last Jedi»

برنده: «Dunkirk »

 

** بهترین موسیقی متن

نامزدها: «Dunkirk»، «Phantom Thread»، «The Shape of Water»، «Star Wars: The Last Jedi»، «Three Billboards Outside Ebbing, Missouri»

برنده: «The Shape of Water »

 

** بهترین ترانه

نامزدها: «Mudbound»، «Call Me By Your Name»، «Coco»، «Marshall» , «The Greatest Showman»

برنده: آهنگ Remember Me از انیمیشن Coco

 

** بهترین فیلم‌برداری

نامزدها: «Blade Runner 2049»، «Darkest Hour»، «Dunkirk»، «Mudbound»، «The Shape of Water»

برنده: « Blade Runner 2049»

 

** بهترین طراحی لباس

نامزدها: «Beauty and the Beast»، «Darkest Hour»، «Phantom Thread»، «The Shape of Water»، «Victoria & Abdul»

برنده: «Phantom Thread»

 

** بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: «Wonder»، «Darkest Hour»، «Victoria & Abdul»

برنده: «Darkest Hour»

 

** بهترین طراحی صحنه

نامزدها: «Beauty and the Beast»، «Blade Runner 2049»، «The Shape of Water»، «Darkest Hour»، «Dunkirk»

برنده: «The Shape of Water»

 

** بهترین تدوین صدا

نامزدها: «Baby Driver»، «Blade Runner 2049»، «Dunkirk»، «The Shape of Water»، «Star Wars: The Last Jedi»

برنده: «Dunkirk»

 

** بهترین میکس صدا

نامزدها: «Baby Driver»، «Blade Runner 2049»، «Dunkirk»، «The Shape of Water»، «Star Wars: The Last Jedi»

برنده: «Dunkirk»

 

** بهترین جلوه‌های ویژه بصری

نامزدها: «Guardians of the Galaxy Vol. 2»، «Blade Runner 2049»، «Kong: Skull Island»، «Star Wars: The Last Jedi»، «War for the Planet of the Apes»

برنده: «Blade Runner 2049»

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

هدایت به بالای صفحه